دستگاه فر قنادی و شیرینی پزی صنعتی و خانگی از انواع فر کیک پزی برای پخت انواع شیرینی، بیسکویت، کیک و کلوچه به‌صورت تمام اتوماتیک است. فر شیرینی پزی صنعتی و فر قنادی باید براساس تمام اصول بهداشتی تولید و دارای کیفیت بالایی باشد. از این‎رو استفاده از فر قنادی با بهترین قیمت فر قنادی ۱۶ دیس تمام اتوماتیک مناسب برای پخت انواع محصولات قنادی با کیفیت عالی و سرعت پخت بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پیش از خرید انواع فر قنادی باید به سیستم گرمادهی، نوع سوخت، تعداد و اندازه سینی، قیمت فر قنادی دست دوم، قیمت فر شیرینی پزی خانگی گازی و .. توجه نمود.

دستگاه فر قنادی گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه

گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه با بیش از ربع قرن سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع فر صنعتی از جمله؛ فر قنادی گردان با بهترین قیمت فر قنادی و شیرینی پزی فعالیت دارد. فر قنادی نیز یکی از نمونه کاربردهای دستگاه فر صنعتی تولید شده توسط ما می‌باشد. این فر صنعتی تمام اتوماتیک می‌باشد و صفر تا صد فرآیند پخت محصول را با بهترین کیفیت انجام می‌نماید.

دما و سرعت این دستگاه توسط یک اپراتور قابل تنظیم می‌باشد و با سرعت بالایی پخت محصولات شما را انجام می‌نماید. کاهش نیاز به تعداد اپراتور از ویژگی‌های دستگاه فر قنادی ما بشمار می‌رود. شما می‌توانید حتی فر شیرینی پزی خانگی دست دوم را با بهترین قیمت فر شیرینی پزی اصفهان از ما خریداری نمایید.

چرا دستگاه فر گردان قنادی کهن فر کاوه

ما در گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه توانسته‌ایم مدرن‌ترین و مجهزترین دستگاه فر را تولید کرده و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماییم. دستگاه‌های ما در مدل‌های متنوع و در ظرفیت‌های مختلف از 8 تا 36 دیس تولید شده و با حرارتی صد در صد غیر مستقیم پخت محصولات شما انجام می‌نماید.

فر قنادی کهن فر کاوه

انواع فر قنادی و شیرینی پزی

در زیر به دو نمونه فر قنادی اشاره کرده‌ایم:

فر طبقه‌ای

فر طبقه‌ای از انواع فر قنادی و محبوب‌ترین آن است. این نوع فر در مغازه‌های نان فانتزی و قنادی‌ها برای پخت انواع کلوچه و کیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از همین‌رو به فر نان فانتزی و فر طبقه‌ای فانتزی نیز معروف است. برای استفاده از این نوع فر خمیر و مواد اولیه را روی سینی‌های آن گذاشته و کیک و شیرینی‌ها با حرارت غیرمستقیم پخته می‌شوند.  یکی از پرکاربردترین انواع فر قنادی، مینی فر قنادی یا فر دو طبقه‌ای است.

فر گردان قنادی

نوع دیگر فرهای صنعتی، فر گردان است. این فر به صورت گردان یا روتاری عمل می‌کند. نحوه استفاده از آن بدین صورت است که خمیر کلوچه و شیرینی را روی سینی‌های فر قرار داده و توسط گاری سینی‌ها را به درون فر هدایت می‌کنیم.

طرز کار فر گردان قنادی

فر قنادی گردان با ایجاد حرارت در منبعی به نام کوره از جنس استنلس استیل 304-316 کار می‌کند. بالای کوره مخنی برای کاهش دمای گاز اگزوز و خروج گرما طراحی شده است. مخزن و کوره در زیر یک سرکوله فن تعبیه شده که با چرخش فن هوای گرم را مکش نموده و به داخل کانال‌های هوایی فر قنادی هدایت می‌کند. 

آنالیز دستگاه نیز با تماس هوای گرم با سنسورهای حرارتی بکار می‌افتد. در نهایت هوای گرم بوسیله دریچه‌های موجود در فر گردان قنادی، خارج شده و مجددا توسط فن مکش می‌شوند. تکرار این روند موجب پخت یکنواخت در تمامی قسمت‌های فر می‌گردد.

قطعات فر گردان قنادی:

منبع حرارت یا کوره:

این قطعه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های فر گردان با حرارت غیرمستقیم است. این قطعه باید از جنس استنلس استیل 304-316 با استیل نسوز ساخته شده باشد تا بتواند در برابر رطوبت و حرارت مقاومت داشته باشد.

سیرکول فن:

این سیستم برای گرمای موجود در کوره استفاده می‌شود که با مصرف برق کم، حجم مناسبی از باد تولید می‌کند. این سیستم با کاهش ارتعاش دستگاه، کیفیت پخت را در زمان بهینه بالا می‌برد.

برای این امر قطر، جنس توربین و همچنین شکل طوقه‌ی پروانه و کانال دارای اهمیت است.

سیستم مکش:

این سیستم برای عدم خرابی فر قنادی باید توان مکش هوای بالایی را داشته باشد. این مکش در عین ایجاد پخت یکنواخت، مصرف برق را نیز کاهش می‌دهد.

سیسیتم خروج هوای گرم:

درصورت طراحی اشتباه ابعاد این بخش، پخت عالی در فر به دنبال نخواهید داشت. هدایت سیال گرم در مسیر درستی از کانال‌های خروجی هوای گرم به‌منظور خروج و تابیده شدن آن به محصول بسیار مهم است.

سیستم گرداننده فر:

سیستم گرداننده از گیربکس، پولی، موتور، کاسه نمد، چرخ دنده،تسمه و ... تشکیل شده است. چگونگی اتصال این قطعات در زمان سرویس‌های دوره‌ای و استهلاک تاثیرگذار است.

سیستم در دستگاه:

در دستگاه فر مدام در معرض باز و بسته شدن است. از این‌رو سهولت در این امر بسیار مهم بوده و میزان جفت بودن آن در میزان حرارت داخل فر تاثیرگذار است.

سنسورها:

دستگاه فر دارای سنسورهای حرارتی به‌منظور آنالیز دما در کابین و کوره است. همچنین سنسورهای فرمانی نیز برای روی مدار آوردن و خارج نمودن سیستم‌های برقی بکار می‌روند. شما با باز نمودن در دستگاه، فرمان قطع سیستم سیرکول فن، گرداننده و روشن نمودن هود را داده و با بستن آن فرمان وصل سیرکول فن، سیستم گرداننده و مکش و قطع هود خواهید شد.

اسکلت بندی دستگاه:

سیستم اسکلت بندی در میزان استهلاک و ماندگاری فر قنادی تاثیرگذار است. اگر دستگاه از سیستم اسکلت بندی محکمی برخوردار نباشد، عواقب بدی مانند موارد زیر برای دستگاه شما ایجاد می‌شود:

 • تغییر شکل در طول 5 سال به بالا
 • عدم جذب و جفت شدن درب فر
 • تغییر شکل ظاهری با اولین جابجایی
 • افزایش مصرف سوخت
 • کاهش کیفیت پخت در اثر جفت نشدن در
 • افزایش ارتعاش و لرزش دستگاه
 • کاهش بازدهی دستگاه

کنترلر و برق:

این سیستم تمامی کنترل‌ها و دستورات را صادر می‌کند.

ما در گروه کهن فر کاوه، در عین سادگی در طراحی، یشترین کارآیی و بازدهی همراه با ارتقای سطح ایمنی را برای ساخت فر قنادی گردان درنظر گرفته‌ایم.

فر شیرینی پزی خانگی

فر شیرینی پزی خانگی گروه تولیدی کهن فر کاوه با هدف کمک به کسب و کارهای نوپا و خانگی طراحی و تولید شده است و برای پخت انواع نان، بیسکویت، کیک و کلوچه کاربرد دارد. این فر به‌منظور اشتغال‌زایی و کارآفرینی برای افراد در منزل و یا کارگاه‌های کوچک، با استفاده از فناوری‌های روز دنیا برای شما عزیزان تولید شده است. این فر دارای ابعاد و اندازه‌ها استاندارد بوده و قابلیت اتصال به گاز شهری را دارد. فر پخت شیرینی خانگی، قادر است بیشترین مقدار شیرینی را در کوتاهترین زمان با کیفیت عالی بپزد و موجب صرفه‌جویی در هزینه و زمان شما شود. انواع فر ثابت یا طبقه‌ای شیرینی پزی در ظرفیت‌های 4 تا 6 دیس وجود دارد.

دستگاه فر پخت شیرینی خانگی کهن فر کاوه

در گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه با بکارگیری سیستم گردان امکان پخت یکنواخت انواع خمیر را فراهم کرده‌ایم. این دستگاه فر با حرارت صد در صد غیر مستقیم پخت انواع شیرینی را با بهترین کیفیت انجام می‌دهد. محصولات درون محفظه فر توسط سیستم بخار و وزش یکنواخت هوای داغ به خوبی پخته می‌شوند. مبدل حرارتی به کار رفته در انواع دستگاه فر شیرینی پزی، فر صنعتی، فر قنادی و … کهن فر کاوه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و علاوه بر راندمان بالا، مصرف سوخت بسیار کمی هم دارد.

ما در گروه تولیدی کهن فر کاوه بهترین قیمت فر شیرینی پزی خانگی گازی و بهترین قیمت فر شیرینی پزی کوچک خانگی را ارائه نموده‌ایم.

ویژگی‌های فر شیرینی پزی کهن فر کاوه

 • مجهز به چرخ‌های مناسب برای جابجای آسان
 • استفاده از دو نوع سوخت گازوئیل و گاز
 • استفاده از تکنولوژی اینورتر برای مصرف برق کمقابلیت
 • تنظیم سرعت دستگاه به میزان دلخواه به صورت دیجیتالی
 • راندمان بالای تولید
 • بدون نیاز به دخالت دست زیاد در پخت انواع شیرینی
 • فر به آسانی قابل پر و خالی شدن است.
 • تمیز کردن و سرویس کردن فر به سادگی قابل انجام است.

برای خرید دستگاه فر شیرینی پزی صنعتی باید دقت و توجه لازم را به خرج داد. پخت شیرینی باید اصولی انجام شود چراکه حرارت زیاد سبب ترد شدن غیر طبیعی شیرینی خواهد شد و حرارت خیلی کم نیز موجب می‌شود پخت شیرینی به خوبی انجام نشود.

همچنین برای پخت انواع شیرینی به مقدار زیاد باید دستگاه فری انتخاب شود که به صورت کاملا یکنواخت حرارت را در سرتاسر فر پخش کند و به تمام قسمت‌ها به یک میزان حرارت توزیع گردد.

با توجه به نکات گفته شده گروه تولیدی کهن فر کاوه با تکیه بر تجارب خود طراحی و ساخت فر شیرینی پزی صنعتی را با بالاترین کیفیت انجام داده است. ظرفیت پخت بالای این نوع فر موجب شده در کارخانجات تولید کیک و کلوچه و بیسکویت نیز با استقبال بالایی مواجه شود.

پارامترهای مهم در انتخاب فر شیرینی پزی صنعتی

برای خرید فر شیرینی پزی صنعتی باید فاکتورها و پارامترهای متعددی را مورد بررسی قرار داد. از این رو توجه به عوامل زیر پیش از انتخاب و خرید فر شیرینی لازم است:

 • سرعت طبخ شیرینی و کیک
 • بررسی فناوری‌های بکار رفته در فر شیرینی پزی
 • بررسی نوع گرمایش و ساختار گرمایشی فر
 • ابعاد و ظرفیت دستگاه

گروه تولیدی کهن فر کاوه تمامی این فاکتورهای را مد نظر قرار داده و فر شیرینی پزی صنعتی با بروزترین فناوری‌های دنیا تولید نموده است

زمان پخت محصول در فر قنادی و فانتزی چقدر است؟

با توجه به نوع محصول، تقریبا بین 10 تا 20 دقیقه زمان برای پخت محصول نیاز است. به‌طور میانگین می‌توان گفت 15 دقیقه درنظر گرفته می‌شود.

تفاوت فر حرارت مستقیم و غیر مستقیم چیست؟

در فرهای حرارت مستقیم محل تولید گرما و پخت در یک محفظه قرار دارد. اما در فرهای حرارت غیرمستقیم محل تولید گرما با محل پخت یکی نیست و دو محفظه متفاوت دارد. به همین دلیل فرهای حرارت غیرمستقیم، کیفیت پخت بالاتری داشته و برای پخت محصولات متنوعی بکار می‌روند.

تفاوت فر فانتزی و غیرفانتزی در چیست؟

برای پخت نان‌های نیمه‌حجیم و حجیم از فر فانتزی استفاده می‌شود. تفاوت این فر با فر قنادی در دارا بودن بخار است.

ابعاد سینی فر قنادی چقدر است؟

استاندارد ابعاد این نوع سینی‌ها 40*60 است.

ظرفیت‌های انواع فر طبقه‌ای چقدر است؟

انوع فرهای طبقه‌ای در ظرفیت‌های 4 تا 36 دیس تولید می‌شوند.