مقالات

طرز تهیه کیک ایتالیایی کاکائویی

طرز تهیه کیک ایتالیایی

طرز تهیه کیک ایتالیایی بسیار ساده است. کیک ایتالیایی یکی از انواع کیک‌ها است. برای پخت این نوع کیک نیاز به فر پخت کیک و کلوچه دارید. کیک ایتالیایی با طعم کاکائویی و شکلاتی بسیار خوشمزه است و به راحتی می‌توانید آن را درست کنید. پایه و بیس کیک ایتالیایی قهوه و کره است. کیک ایتالیایی را با یک شات اسپرسو داغ نوش جان کنید. برای قهوه این کیک می‌توانید قهوه دمی درست کنید یا از قهوه فوری استفاده کنید. در ادامه این مطلب از وب سایت کهن فر کاوه با طرز تهیه کیک ایتالیایی کاکائویی خوشمزه با پف زیاد آشنا خواهید شد.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک ایتالیایی کاکائویی خوشمزه با پف زیاد

ابتدا برای طرز تهیه کیک ایتالیایی باید مواد آن را تهیه کنید. مواد مورد نیاز برای دستور تهیه کیک ایتالیایی به شرح زیر است:

  • شکر به اندازه 1 پیمانه
  • شکلات چیپسی به اندازه 120 گرم
  • آرد: 260 گرم
  • بیکینگ پودر: 1/5 قاشق چایخوری
  • 1 عدد تخم مرغ و 1 عدد زرده تخم مرغ
  • کره : 100 گرم
  • نمک به اندازه 1 پنس
  • قهوه دمی یا فوری : 1/2 پیمانه

کیک‌های ایتالیایی کاکائویی مثل کیک اسفنجی برای خامه کشی بسیار مناسب هستند. از این کیک می‌توانید برای تولد استفاده کنید.

دستور تهیه کیک ایتالیایی

برای طرز تهیه کیک ایتالیایی کاکائویی با پف زیاد لازم است که ابتدا یک فر قنادی داشته باشید. البته اگر برای نفرات زیادی و برای مهمانی و تولد می‌خواهید این کیک را درست کنید نیاز به فر قنادی دارید. در زیر مراحل درست کردن کیک ایتالیایی را به طور کامل توضیح داده‌ایم:

مرحله طرز تهیه کیک ایتالیایی با پف زیاد

باید همه مواد را از یک ساعت قبل در دمای محیط قرار دهید تا مواد با محیط هم دما شوند. سپس همه مواد را پیمانه کنید و فر را با دمای 180 درجه روشن کنید.

مرحله دوم طرز تهیه کیک ایتالیایی خوشمزه

در این مرحله باید اسپرسو را با موکاپات یا ۱ ساشه قهوه فوری و آبجوش مخلوط کنید. سپس تخم مرغ‌ را با زرده و شکر درون کاسه‌ای بریزید. به مدت 4 دقیقه با دور تند همزن این مواد را ترکیب کنید. سپس کره نرم شده را به مواد اضافه کنید و چند دقیقه دیگر مواد را باهم مخلوط کنید. در زمان ترکیب کردن حتما دورگیری کنید تا کره به خوبی مخلوط شود.

مرحله سوم طرز تهیه کیک ونیزی

در این مرحله باید قهوه دمی یا فوری را به مواد اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه با همزن هم بزنید.(به آرامی هم بزنید. چون می‌خواهیم در حد ترکیب شدن، مواد باهم مخلوط شوند.) آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید. سپس آرد و بیکینگ پودر را به آرامی به مواد اضافه کنید و با لیسک مواد را در یک جهت هم بزنید. (طی چند مرحله باید آرد و بکینگ پودر را به آرامی هم بزنید). در آخر به مواد خود شکلات چیپسی اضافه کنید.

آخرین مرحله از طرز تهیه کیک ایتالیایی خوشمزه و حجیم

قالب کیک را به خوبی چرب کنید و مایه کیک را درون قالب بریزید. سپس در فر صنعتی از قبل گرم شده، قالب را به مدت 25 دقیقه با دمای 180 درجه بگذارید.بعد از این زمان، کیک ایتالیایی شما آماده است و می‌توانید نوش جان کنید. برای اینکه متوجه پخت کیک شوید یک خلال دندان در مرکز کیک بگذارید. اگر مواد به خلال دندان نچسبد یعنی کیک شما پخته است.

فوت و فن‌های مهم در طرز تهیه کیک ایتالیایی شکلاتی

بهتر است در تهیه کیک‌های کره‌ای از قالب‌های میان تهی استفاده کنید. با این قالب‌ها کیک شما پف بیشتری می‌کند و بهتر پخته می‌شود.همچنین به این نکته توجه کنید که کره شما باید کاملا نرم شده باشد. یکی دیگر از نکات مهم در زمان تهیه کیک ایتالیایی، استفاده قالب گرد ساده به قطر ۲۰ است. با این قالب، کیک شما پف بیشتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *