مقالات

طرز تهیه شیرینی گردویی قنادی با طعم عالی و پفکی

طرز تهیه شیرینی گردویی

طرز تهیه شیرینی گردویی قنادی از شیرینی‌های خوشمزه است که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی سرشار از گردو است. پخت شیرینی باید با شیرینی متعادل پخته شود. توجه به غلظت متعادل مواد در پخت این شیرینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این شیرینی بهترین انتخاب برای یک میان وعده و عصرانه است.

توجه نمایید که شیرینی گردویی را می‌توانید از قنادی‌ها نیز خریداری کنید. قنادی‌ها برای پخت و طرز تهیه شیرینی گردویی نیازمند فر قنادی با کیفیت بسیار بالا هستند که پخت این شیرینی را به صورت متعادل انجام دهد. ما در گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه سازنده انواع دستگاه فر صنعتی هستیم که برای فر قنادی و شیرینی پزی مورد کاربرد می‌باشد.

شما عزیزان می‌توانید براساس میزان تولیدات خود، دستگاه فر مناسب را به ما سفارش دهید. ما متعهد می‌شویم که بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه را برای شما تولید و ارائه می‌نماییم.

مواد لازم برای طرز تهیه پخت شیرینی گردویی ترد و خوشمزه

لازم است مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شیرینی گردویی قنادی را تهیه کنید:

  • کیک اسفنجی ۱۲۰ گرم
  • سفیده تخم مرغ ۹۰ گرم
  • مغز گردو ۱۰۰ گرم
  • روغن مایع ۵۰ گرم
  • پودر قند ۲۰۰ گرم
  • وانیل ۱/۴ ق چای خوری
  • پودر دارچین ۱/۴ ق چای خوری
  • بیکینگ پودر ۱/۴ ق چای خوری
  • سرکه سفید یا انگور ۱ ق سوپ خوری

آماده سازی مواد کیک اسفنجی از مراحل آموزش درست کردن شیرینی گردویی

در دستور پخت و طرز تهیه شیرینی گردویی قنادی ابتدا باید یک کیک اسنجی آماده کنید. کیک اسفنجی نباید زیاد خرد باشد. در صورتی که کیک شما ساده بود یک قاشق مربا خوری پودر کاکائو باید به مواد کیک اضافه کنید تا اندکی تغییر رنگ دهد. مواد کیک را باید با گردو و مواد لازم ترکیب نمایید. برای اینکار ابتدا باید مواد کیک را همراه پودر کاکائو و نصف سفیده تخم مرغ و مقدار متناسبی گردو از چرخ گوشت 3 بار رد کنید.

مواد کیک باید به خوبی هم بخورد تا طعم پودر کاکائو و گردو در کل کیک و شیرینی ما پخش شود. به جای چرخ گوشت، در این مرحله از طرز تهیه شیرینی گردویی می‌توانید از غذاساز نیز استفاده کنید. در پایان کار طرز تهیه شیرینی گردویی، مابقی مواد شیرینی که شامل سفیده تخم مرغ، وانیل، روغن مایع و دارچین را با هم مخلوط کرده و هم بزنید.

داغ زدن مواد کیک

زمانی که مواد کیک به خوبی مخلوط شد باید تمام مواد شیرینی را در قابلمه بریزید. حرارت گاز را روی متعادل نگه دارید و قابلمه را روی آن بگذارید. مواد را به آرامی هم بزنید اما جوری نباشد که تخم مرغ ها بپزد. با انگشت کمی تست کنید تا دمای متعادلی را هنگام حرارت مواد شیرینی حس کنید. در انتها کمی سرکه اضافه کنید و مواد را مخلوط کرده و از روی حرارت بردارید.

کمی صبر کنید، سپس بیکینگ پودر را به مواد کیک بیفزایید و هم بزنید. وقتی که مواد شیرینی خنک شد سپس فر صنعتی را باید گرم کنید. اگر قصد دارید برای تعداد نفرات بالایی این کیک را تهیه کنید، می‌توانید برای همزدن مواد، داغ زن قنادی دست دوم را تهیه کنید.

طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی

زمانی که تمام مواد کیک پخته شد باید در فر قرار گیرند. اما توجه کنید که از قبل فر را آماده کرده باشید. در صورتی که فر را روشن نکرده بودید باید روی دمای 200 درجه فر قنادی را تنظیم کنید و حدود 15 دقیقه صبر کنید که دمای داخل فر به خوبی گرم شود.

فر های متفاوتی برای پخت شیرینی و کیک وجود دارند. اما بهترین فر پخت کیک که تمام دمای داخلی آن یکسان است فر قنادی می‌باشد. فر قنادی، قادر است تا پخت شیرینی گردویی را به صورت یکنواخت انجام دهد. در نتیجه هیچ قسمتی از شیرینی خام و نپخته نخواهد ماند.

وقتی دمای فر به خوبی گرم شد کف سینی فر را به خوبی با کاغذ روغنی بپوشانید. مقداری روغن را با قلموی آشپزی روی سینی بمالید تا کف سینی چرب شود. به کمک ماسوره، مواد شیرینی گردویی را با تزیین متفاوت درون سینی بریزید. توجه کنید که از کنار قیف حاوی ماسوره مواد به بیرون نریزد. میتوانید بدون ماسوره هم درون قیف، مواد شیرینی را بریزید و در سینی بچینید.

می‌توانید روی شیرینی‌ها را کمی چرب کنید یا به دلخواده خود اجازه دهید تا در فر قنادی سرخ و طلایی شوند. در طرز تهیه شیرینی گردویی می‌توانید روی شیرینی‌ها را با پودر قند تزیین کنید. کمی پودر قند را در الک ریخته و روی مواد شیرینی بریزید مواد را در فر بگذارید. دمای فر را روی 200 الی 175 یا 180 تنظیم کنید.

زمان مناسب برای پخت شیرینی گردویی چقدر است؟

در صورتی که مواد در فر با دمای 180 درجه قرار دارند ساعت خود را روی زمان 15 دقیقه تنظیم کنید. هر بار به فر نگاه کنید تا شیرینی گردویی به خوبی پخته شده باشد. می‌توانید نصف 15 دقیقه به فر سر زده و سینی فر را برگردانید تا تمامی قسمت‌های فر به خوبی گرمای لازم را به شیرینی بدهند. پس از گذشت زمان 15 دقیقه چک کنید که شیرینی به خوبی پخته شده باشد.

همراه با چای بهترین طعم شیرینی گردویی را تجربه کنید. نوش جانتان….