مقالات گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی ساده با پیمانه لیوان

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خانگی به عنوان یکی از شیرینی‌های خوشمزه و مجلسی ایرانی بسیار راحت و بدون دردسر است. از دستور پخت و طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری همانند طرز تهیه شیرینی حلزونی کرمدار برای عید نوروز استفاده می‌شود. طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه لیوان یا طرز تهیه شیرینی اشکی با پیمانه که یکی از خوشمزه‌ترین شیرینی‌های عید است به سادگی در منزل انجام می‌گیرد. این شیرینی خوشمزه را به سبب شباهت ظاهری با نعل اسب و اشک به هر دو نام می‌شناسند. ظاهر ساده . در عین حالت طعم دلپذیر آن می‌تواند زینت بخش سفره هفت سین شما عزیزان در عید نوروز باشد.

شما همانند طرز تهیه موچی ژاپنی، طرز تهیه سوهان کنجدی و طرز تهیه شیرینی برشتوک شکلاتی و .. که امکان پخت بدون فر را نیز دارند، می‌توانید با طرز تهیه شیرینی اشکی بدون فر به سادگی این شیرینی را تهیه و سرو کنید. در ادامه این مطلب از وب سایت کهن فر کاوه قصد داریم به روش های متفاوت برای تهیه ی شیرینی اشکی و طرز تهیه شیرینی نعلی مرحله به مرحله بپردازیم.

انواع دستگاه‌های فر صنعتی کهن فر کاوه ....

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

برای طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خانگی ابتدا باید قبل از هرگونه اقدام، مواد لازم مورد نیاز شیرینی اشکی یا نعلی را تهیه کنید:

  • تخم مرغ: سه عدد
  • آرد سفید: سه‌ و‌ نیم لیوان
  • روغن مایع: یک لیوان
  • پودرقند: یک لیوان
  • وانیل: یک قاشق چایی خوری
  • بیکینگ‌پودر: دو قاشق چایی خوری
  • پودر زنجبیل یا هل: یک قاشق غذا خوری
  • پودرپسته: به مقدار مورد نیاز
  • شکلات: به مقدار مورد نیاز

طرز تهیه شیرینی نعلی مرحله به مرحله

برای آموزش و یادگیری طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه و بسیار ساده و طرز تهیه شیرینی اشکی با پیمانه خوشمزه باید براساس مراحل زیر پیش روید:

زدن تخم مرغ و پودر قند مرحله اول طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه لیوان

زدن تخم مرغ و پودر قند مرحله اول طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه لیوان

در اولین گام برای طرز تهیه شیرینی اشکی با پیمانه بعد از اماده نمودن مواد اولیه لازم با پیمانه شیرینی پزی و رسیدن دمای مواد به دمای محیط، باید به سراغ مراحل تهیه شیرینی بروید. برای اندازه‌گیری دقیق مواد اولیه در طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه لیوان می‌توانید از لیوان دسته دار فرانسوی نیز کمک بگیرید. تخم مراغ‌ها را درون یک کاسه بشکنید و پودر قند را به آن اضافه نمایید.

سپس با همزن برقی برای مدت دو دقیقه با سرعت تند هم بزنید. بعد از دورگیری مجددا برای یک دقیقه دیگر با همان سرعت تند مواد را هم بزنید تا حجیم و کرمی رنگ شوند. شما می‌توانید از طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی نیز برای پذیرایی عید استفاده کنید.

افزودن روغن مایع و وانیل مرحله دوم طرز تهیه شیرینی نعلی با روغن مایع

در مرحله بعدی طرز تهیه شیرینی اشکی با روغن مایع، باید بعد از دورگیری کاسه وانیل و روغن مایع را به مواد اضافه نموده و برای دو دقیقه با دور تند همزن بزنید. سپس یک ظرف تمیز و خشک بردارید و آرد و بکینگ پودر را درون آن الک نمایید.

برای داشتن خمیری لطیف بهتر است آرد و بکینگ پودر را در این مرحله از طرز تهیه شیرینی اشکی عید نوروز دو یا سه مرتبه الک کنید تا هیچ حبابی نداشته باشد. سپس مخلوط آرد را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. در ایام تعطیل می‌تواند با طرز تهیه شیرینی نسکافه ای، از میهمانانتان پذیرایی نمایید.

تهیه خمیر شیرینی مرحله سوم از طرز تهیه شیرینی نعلی ساده

تهیه خمیر شیرینی مرحله سوم از طرز تهیه شیرینی نعلی ساده در سومین مرحله از طرز تهیه شیرینی اشکی با پیمانه بعد از افزودن تدریجی آرد به کاسه باید ابتدا آن را با همزن برای دو تا سه دقیقه مخلوط کرد. سپس با استفاده از لیسک خمیر شیرینی نعلی را جمع کنید. شما نباید در طرز تهیه شیرینی اشکی مناسب عید نوروز، خمیر شیرینی را ورز دهید؛ زیرا در این حالت روغن می‌اندازد. در ادامه کار باید خمیر شیرینی اشکی را با نوک انگشتتان جمع کنید و روی آن را بپوشانید. به مدت 20 دقیقه خمیر شیرینی نعلی را داخل یخچال بگذارید تا استراحت کرده و خنک گردد.

حالت دهی خمیر شیرینی مرحله چهارم از طرز تهیه شیرینی نعلی با روغن جامد

در مرحله چهارم از طرز تهیه شیرینی نعلی با شکر، باید خمیر شیرینی اشکی را حالت داد و پخت. به اندازه دلخواه از خمیر بردارید و به شکل لوله آن را درآورید. به لوله‌های خمیری شکلی همانند نعل اسب و یا اشک دهید. سپس کاغذ روغنی را درون سینی فر پهن کنید و شیرینی‌ها را روی آن با فاصله مناسب بچینید. فر قنادی و شیرینی پزی را روی دمای 150 درجه سانتی گراد تنظیم کنید و بعد از گرم شدن آن سینی شیرینی را برای مدت زمان 10 دقیقه داخل آن قرار دهید. بعد از این زمان، دمای فر را بعد از 10 دقیقه روی 130 درجه بگذارید تا شیرینی‌هایتان سفت مانده و تغییر رنگ ندهند.

تزئین شیرینی ها مرحله آخر از طرز تهیه شیرینی اشکی مناسب عید نوروز

در گام آخر طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه و بسیار ساده باید شیرینی‌ها را تزئین نمایید. بدین منظور باید شکلات را بن ماری کرده و بعد از خنک شدن شیرینی‌ها آن‌ها را درون این سس شکلاتی فرو کنید. شما همچنین در مرحله تزئین طرز تهیه شیرینی نعلی با روغن مایع می‌توانید به آن‎ها ترافل رنگی یا پودر پسته و هل نیز بزنید. بعد از اتمام این مرحله از طرز تهیه شیرینی نعلی بازاری باید شیرینی‌ها را درون ظرفی چیده و سرو و نوش جان نمایید.

طرز تهیه شیرینی نعلی بدون فر چگونه است؟

یکی از روش های متفاوت برای تهیه ی شیرینی اشکی، طرز تهیه شیرینی اشکی بدون فر و با توستر یا قابلمه است. در طرز تهیه شیرینی نعلی بدون فر باید بعد از چیدن شیرینی‌ها در تابه دو طرفه و یا قابلمه درب آن را بگذارید و برای 15 دقیقه به آن زمان پختن دهید. در طرز تهیه شیرینی نعلی بدون فر نباید شعله پخش کن را فراموش کنید. در طرز تهیه شیرینی اشکی با پیمانه در فر برقی یا توستر باید دمای آن را 20 درجه کمتر تنظیم نمایید.

در طرز تهیه شیرینی اشکی با روغن مایع، جایگزین روغن مایع دچیست؟

شما می‌توانید به جای روغن مایع در طرز تهیه شیرینی نعلی با روغن جامد از کره یا روغن صاف قنادی استفاده کنید. در این حالت شیرینی‌ها بدون تغییری در مزه و طعم درست می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید