مقالات

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

اگر نمی‌دانید طرز تهیه شیرینی ناپلئونی چگونه است با ما در ادامه این مطلب از کهن فر کاوه همراه باشید. اگر با این سوال مواجه هستید که شیرینی ناپلئونی چیست؟ به شما خواهیم گفت. ناپلئونی در زبان فرانسوی به معنی هزار برگ است. در واقع نوعی پای یا شیرینی سه لایه است که به تاریخ فرانسه برمی‌گردد. میل فی کسی است که این نوع شیرینی را در فرانسه تولید کرد. اما فرانسوی‌ها نیز به این نوع شیرنی ناپلئون می‌گویند و در اکثر کافه‌های فرانسه با این نام به فروش می‌رسد.

شیرینی ناپلئونی با خمیری به نام خیمر هزارلا درست می‌شود. لایه‌های این خمیر کرم کاستارد فرانسوی دارد. سطح زیادی از این لایه‌ها با پودر قند پوشانده می‌شود.  ممکن است به جای کرم کاستارد از خامه زده شده قنادی یا مربا و …. در این لایه‌های خمیر استفاده شود. لایه‌های این خمیر بستگی به ذائقه افراد دارد. برای اینکه بتوانید با طرز تهیه  شیرینی ناپلئونی آشنا شوید و بهتر بتوانید برای مجالس خود درست کنید با ما در ادامه این مطلب از کهن فر کاوه همراه باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

برای اینکه این نوع شیرنی را درست کنید به مواد زیر نیاز دارید:

  • خمیر هزارلا : 1 بسته
  • خامه قنادی به اندازه 200 گرم
  • پودر قند برای تزیین به اندازه کافی
  • پودر پسته برای تزیین به مقدار لازم

چنانچه برای نفرات بالا می‌خواهید شیرینی ناپلئونی درست کنید باید مقدار مواد را چند برابر کنید و از فر قنادی استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی مجلسی و خوشمزه

برای اینکه این نوع شیرینی را به روش سنتی و خوشمزه درست کنید طبق مراحل زیر پیش بروید:

مرحله اول طرز تهیه شیرینی ناپلئونی به روش سنتی و با طعم عالی

ابتدا خمیر هزارلا را در دمای محیط بگذارید تا یخ آن آب شود و به دمای محیط برسد.

مرحله دوم

با یک چاقو یا کاتر پیتزا بر، دور خمیر هزارلا را ببرید. اما اضافه‌های خمیر را دور نیندازید و آن را نگهدارید. خمیر را به هر شکلی که دوست دارید برش دهید.

مرحله سوم طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با روش خانگی خوشمزه

روی سینی فر یا ظرفی دلخواه یک کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را روی سینی یچینید.

مرحله چهارم

سینی را درون فری بگذارید که از قبل روشن شده باشد. دمای فر باید 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه باشد. اگر می‌خواهید طرز تهیه شیرینی ناپلئونی را برای نفرات بالا تهیه کنید از فر صنعتی استفاده کنید و دمای فر را از قبل گرم کنید. سپس خمیرها را درون فر قرار دهید.

مرحله پنجم طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خوشمزه و مخصوص

زمانی که 20 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتی گراد خیمر هزارلا پحته شد. کمی صبر کنید و خمیر شیرینی ناپلئونی را بیرون از فر بیاورید تا کامل خنک شود. سپس خامه قنادی را فرم دهید و کمی صبر کنید.

مرحله ششم طرز تهیه شیرینی ناپلئونی

بر روی خمیرهایی که از فر بیرون آورده‌اید چاقویی بزنید تا برجستگی خمیرها از بین برود. با این کار شیرینی به شکل و فرم زیبایی برای صسرو کردن خواهد بود.

مرحله هفتم

خمیرها را با چاقو از هم باز کنید. با این کار ورق‌های خمیر هزارلا به صورت لایه لایه می‌شود. بعد از اینکه خمیر لایه لایه شد بین لایه‌ها را با خامه قنادی پر کنید.البته خامه را زیاد بین لایه‌ها نزنید تا در زمان خوردن خامه‌ها از اطراق شیرینی بیرون بزند. حتما در زمان طرز تهیه شیرینی ناپلئونیبه مقدار خامه بین لایه‌ها دقت کنید.

مرحله هشتم طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

اضافه‌های خمیر هزارلا که برش دادید را پودر کنید. سپس پودر قند را به میزالن لازم یا به اندازه 1 قاشق غذاخوری به روی آن بپاشید.

مرحله نهم

بر روی شیرینی ناپلئونی کمی خامه بزنید. این خامه باید به خورد شیرینی ناپلئونی برود و بر روی شیرینی بچسبد.بعد از اینکه خامه به خوبی بر روی شیرینی قرار گرفت مقداری پودر قند بر روی شیرینی بریزید.

مرحله دهم

شیرینی‌ها را به مدت 2 تا 3 ساعت درون یخچال قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا رطوبت خامه بین تمام لایه‌های شیرینی ناپلئونی پخش شود.

آخرین مرحله شیرینی ناپلئونی

برای تزیینبر روی شیرینی ناپلئونی مقداری پودر پسته بریزید و آن را نوش جان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *