مقالات

برتری‌های دستگاه فر قنادی جدید نسبت به روش‌های سنتی

یکی از انواع دستگاه های فر , فر قنادی و یا فر شیرینی پزی است. از دستگاه های فر قنادی می توان برای پخت انواع شیرینی در مدل ها و طعم های متنوع , کیک , کلوچه , بیسکویت و نان استفاده نمود. در گذشته برای تهیه شیرینی و انواع کیک و بیسکویت و کلوچه از تنور های سنتی استفاده می شد. همچنین تهیه و پخت نان نیز در تنورهای سنتی انجام می گرفت اما امروزه از دستگاه فر برای این کار استفاده می شود که شبیه سازی از تنورهای سنتی است و خیلی بهتر و سریع تر از این تنور ها می تواند در تهیه این گونه محصولات به کار روند.

چرا از دستگاه فر قنادی استفاده کنیم؟

استفاده از دستگاه فر قنادی مزیت ها و برتری هایی نسبت به روشهای سنتی دارد که باعث می شود کار تولید این نوع مواد غذایی پرطرفدار برای تولید کنندگان بسیار ساده تر شود و قدرت تولید آنها افزایش یابد. دقت , سرعت و کیفیت از مهم ترین مسائلی است که در تولید هر گونه محصول باید به آن ها توجه شود. نیاز به مواد غذایی آماده نیز از آنجا که با گسترش زندگی شهرنشینی از پخت سنتی در منازل کاسته شده است در حال رشد و افزایش است از این رو دستگاهی که بتواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد و به تولیدکنندگان در عین حفظ کیفیت محصول برای تولید مقرون به صرفه کمک نماید نیاز ضروری جامعه امروز است.
در اینجا به بررسی مزیت های استفاده از دستگاه فر قنادی نسبت به روش های سنتی می پردازیم.

فر قنادی با حرارت یکنواخت

تفاوت اصلی و برتری دستگاه های فر نسبت به تنور های سنتی این است که در این تنور ها حرارت به صورت یکنواخت به همه قسمت های شیرینی نمی رسد و ممکن است در برخی قسمت ها حرارت بیشتر از سایر قسمت های دیگر باشد و همین مسئله باعث سوختن یا خام ماندن بخشی از شیرینی می شود. اما حرارت یکنواخت در دستگاه فر قنادی به صورت مساوی به تمامی بخش های محصول می رسد و باعث می شود تا پختی یک دست و یکنواخت داشته باشیم.
هوای داغ به طور یکنواخت به سطح بیرونی محصول می رسد
و باعث ترد شدن و برشته شدن آن می شود
در حالی که آب میان بافتی محصول حفظ می شود و همانطور که پخته می شود کیفیت , تازگی و لطافت خود را حفظ می کند.
سیستم گردش هوای داغ باعث می شود تا همه طبقات فر به صورت همزمان از این گرما استفاده نمایند
و کلیه محصولاتی که در طبقات مختلف دستگاه فر قرار دارند به خوبی پخته می شوند.

فر قنادی و فضای بزرگ و مناسب برای تولید محصول

فضای بزرگ داخل فر امکان مدیریت آسان برای پخت محصول را در دستگاه فر قنادی فراهم می نماید.
البته فضا و ابعاد دستگاه فر گردان کاملا به صورت سفارشی و یا در ابعاد مختلف قابل طراحی است.
این فضای بزرگ به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به صورت همزمان به میزان زیادی محصول را تولید نمایید و بتوانید به سادگی این حجم زیاد از محصول را مدیریت کنید. این دستگاه های فر دارای طبقات مختلفی است و امکان گردش هوای داغ در این طبقات وجود دارد از این رو بدون هیچ گونه تفاوتی محصولات در طبقات مختلف به خوبی پخته می شوند. ظرفیت این دستگاه های فر قنادی متفاوت است و بسته به نیازی که تولید کننده دارد می تواند دستگاهی با ظرفیت دلخواه را خریداری نماید. استفاده از فناوری های جدید و فضای وسیع در تولید محصول از دیگر مزیت های دستگاه فر قنادی است. حجم وسیع داخل فر بدون اینکه ابعاد فر با طراحی جدید افزایش پیدا کرده باشد به شما این امکان را می دهد تا از سینی های بزرگتر برای داخل فر استفاده کنید
و این به افزایش تولید و مدیریت آسان آن کمک می نماید.

نظافت ساده و آسان دستگاه فر قنادی

دستگاه فر قنادی همچنین مزیت دیگری نسبت به تنورهای سنتی و دستگاه های قدیمی دارد و آن سادگی در نظافت و تمیز کردن دستگاه است. بدنه این دستگاه از استیل است و به سادگی از مواد مختلف پاک و تمیز می شود و شستشوی آن باعث زنگ زدن دستگاه نمی شود.
کلیه اجزای داخلی دستگاه فر نیز به سادگی برداشته می شود
تا پس از شستشو مجددا در داخل دستگاه فر نصب شوند.

جلوگیری از هدر رفت انرژی در فر قنادی

درب دستگاه فر قنادی به گونه ای است که در حین پخت کاملا بسته می شود و هیچ گونه گرما و حرارتی از داخل فر به بیرون نشت پیدا نمی کند. از این رو مصرف برق و سوخت دستگاه بسیار کاهش می یابد و هزینه های تولید برای تولیدکنندگان کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.
این مسئله همچنین باعث می شود زمان پخت محصول نیز کاهش یابد
و مراحل پخت به خوبی همانطور که تولید کننده انتظار دارد پیش رود.

کاربرد چندگانه دستگاه فر قنادی

از مزیت دیگر فر قنادی این است که از این دستگاه می توان در تولید همزمان محصولات مختلف استفاده کرد.
از مهمترین محصولاتی که توسط دستگاه های فر گردان قنادی تولید می شود می توان به:

  • فر پخت بیسکویت
  • فر پخت کیک و کلوچه
  • فر پخت شیرینی در انواع مختلف
  • فر پخت نان

اشاره نمود.
این دستگاه فر دوار می تواند شیرینی و سایر محصولات را در سایز و از مواد اولیه دلخواه مشتری تولید نماید. از این جهت با خریداری یک دستگاه فر می توانید محصولات متنوعی با سرعت و کیفیت بالا تولید کنید و در بازار رقابت و تولید از رقبای خود پیشی بگیرید. گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه در زمینه تولید دستگاه فر قنادی و فر صنعتی و انتخاب بهترین نوع دستگاه فر گردان آماده ارائه مشاوره می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.