مقالات

آموزش پخت شیرینی نخودچی

آموزش پخت شیرینی نخودچی

آموزش شیرینی نخودچی موردی است که در این مطلب به آن پرداخته‌ایم. با توجه به اینکه شیرینی نخودچی یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌هاست و در مراسم‌ها و مخصوصا برای عید نوروز استفاده می‌شود بعتر است تا با نحوه پخت آن آشنا باشید.

مواد لازم برای پخت شیرینی نخودچی دقیقا مشابه با قنادی‌ها:

آرد نخودچی ۵۰۰ گرم
پودر قند ۲۵۰ گرم
روغن صاف قنادی ۲۵۰ گرم
پودر هل ۱ قاشق چایخوری
آرد قنادی 200 گرم
پودر پسته یا گردو

آموزش طرز پخت شیرینی نخودچی

در مرحله اول برای پخت شیرینی نخودچی، لازم است تا روغن جامد را درون ظرفی قرار دهید و اجازه بدید تا هم دمای محیط شود. حال نوبت به اضافه کردن پودر قند به روغن است. توجه کنید که حتما باید پودر قند را الک کنید. با استفاده از همزمن شروع به هم زدن کنید تا ماده‌ای کرم رنگ به دست آورید.

در یک ظرف مواد خشک، مانند آرد نخودچی، آرد سفید و هل را 2 بار الک کنید. بعد از الک کردن لازم است تا این مواد را در دو الی یه مرحله به ظرف روغن و پودر قندتان اضافه کنید. آرام مخلوط کنید تا یک خمید یک دست برایتان حاصل شود.

در این مرحله کمی مخلوط را ورز دهید. توجه کنید که ورز دادن اضافه سبب خارج شدن روغن می‌شود. خمیر را داخل یک کیسه فریر به مدت 24 ساعت داخل  یخچال بگذارید. پس از استراحت خمیر، آن را از یخچال خارج کنید.

اجازه دهید تا هم دمای محیط شود. سپس مخلوط را روی یک کیسه فریزر پهن کنید. و روی آن را با یک کیسه دیگر بپوشانید. از وردنه برای صاف کردن سطح خمیر به قطر حدودا 2 سانتی‌متر استفاده کنید. الان دیگر با استفاده از قالب‌های مد نظر می‌توانید حمیر را قالب بزنید.

دمای مناسب برای پخت شیرینی نخودچی حدودا 150 درجه سانتی‌گراد است. اجازه دهید اول فر گرم شود. روی شیرینی‌ها را با پورد پسته تزئین کرده و به مدت 20 دقیقه در ردیف وسطی فر قرار دهید.

در صورتی که قناد هستید، می‌توانید برای خرید فر قنادی با ما در گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *