مقالات

آموزش نحوه پخت نان بیگل

نحوه پخت نان بیگل

در بعضی از شهرهای دنیا خوراکی ها شهرت جهانی پیدا می کنند که دلیل آن ممکن است ظاهر خاص آن خوراکی یا مزه ی بی نظیر ان باشد . به عنوان مثال شهر وین در اتریش، بخاطر فرهنگ خوردن قهوه، سوسیس پرشده ی پنیری شناخته شده است. در بیشتر شهرهای آمریکا همبرگر و استیک ،رست بیف ، سیب زمینی سرخ کرده که با نام فیش اند چیپس معروف است و در مونترال نان بیگل ( Bagel ) و گوشت دودی معروف هستند .

بیشتر شهرت مواد غذایی در مونترال به دلیل افرادی است که به عنوان مهاجر به آن وارد شدند و آداب و رسوم آشپزی خود را نیز با خود وارد مونترال کردند . یکی از بهترین این رسپی ها و خوراکی ها مربوط به نان بیگل است که توسط یهودی های مهاجر از لهستان و سایر کشورهای اروپای شرقی و آمریکای شمالی وارد مونترال شده است .

ولی تاریخچه ی نان بیگل مخصوص یهودیان ساکن لهستان در قرن 17 میلادی می باشد که در زبان محلی آن ها معنی نان گرد را می دهد . زیرا نان بیگل به صورت گرد و توخالی و در واقع شبیه به دونات پخته می شود و روی آن انواع مختلفی از دانه های گیاهی مثل کنجد و خشخاش و مغزیجات ریخته می شود .

البته هنوز به طور دقیق مشخص نیست کدام لهستانی بیگل را وارد مونترال کرد ولی یک داستان وجود دارد که از اعتبار بیشتری برخوردار است که طبق این داستان :سال ۱۹۱۹ Isadore Shlafman به عنوان مهاجر وارد مونترال شد و در همان نگاه اول متوجه شد جای خالی یک نانوایی در این شهر حس می شود .پس مغازه ی نانوایی خودش را در بلوار سن لوران این شهر بنا کرد و باعث معروف شدن نان بیگل در مونترال شد.

نحوه‌ی پخت نان بیگل در خانه

مواد لازم برای 6 نفر یا بیشتر :

2 پیمانه آرد (تا جایی که خمیر به دست نچسبد)
1 قاشق غذاخوری خمیر مایه
1 قاشق غذا خوری شکر
1 پیمانه آب ولرم
1 قاشق چای خوری نمک
2 قاشق غذا خوری روغن

مراحل پخت نان بیگل

1- در ابتدا یه یک پیمانه آب ، یک قاشق خمیر مایه و یک قاشق شکر اضافه کرده و ده دقیقه آن را در جای گرم قرار می دهیم تا عمل بیاید .

2- نمک و روغن را به مخلوط خمیر مایه اضافه می کنیم و کم کم آرد را اضافه کرده تا خمیری نرم بدست بیاید .

3- در این مرحله مخلوط را به مدت یک تا دو ساعت در جای گرم قرار می دهیم تا حجم آن دو برابر بشود .

4 – بعد از افزایش حجم خمیر ، آن را چند قسمت می کنیم و به شکل دونات درمیاوریم و بیست دقیقه اجازه می دهیم استراحت کند .

5- در فاصله ی استراحت خمیرهای حلقه ای ، یک ظرف آب را روی شعله قرار می دهیم به آن کمی نمک اضافه می کنیم تا جوش بیاید.خمیرها را به مدت یک دقیقه درون آب جوش قرار می دهیم و در ظرف را می بندیم .

6- خمیرها را در سینی فر چیده و کمی کنجد یا دانه ی گیاهی مد نظر خودتان را روی آن بپاشید و درون فر با دمای 200 درجه به مدت 15 دقیقه قرار دهید . البته با توجه به نوع فر ممکن است دما و زمان پخت متفاوت باشد .

نان بیگل را در کدام وعده ی غذایی مصرف کنیم ؟

اکثر ساکنین مونترال نان بیگل را با انواع پنیر های خامه ای و طعم دار هنگام صرف صبحانه مصرف می کنند . که شما میتوانید با هر نوع پنیری که مورد علاقه ی خودتان هست نان بیگل را امتحان کنید .

همچنین مونترالی ها در سایر وعده های خود همراه با نان بیگل گوشت دودی، سوسیس، پنیر، و دیگر خوراکی های مونترالی را صرف میکنند.

برای پخت نان بیگل به فر پخت نان نیاز خواهید داشت. شما می توانید برای پخت نان در کارگاه ها از دستگاه های فر پخت نان ما در گروه تولیدی صنعتی کهن فر کاوه استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *